Opencart Seo Çözümleri

Bizimle opencart seo'da çalışanlar kazandı siz de kazanın! Sitenizi arama motorlarına en iyi şekilde optimize edelim.

Seo Nedir? Opencart'ı en iyi şekilde arama motorlarına nasıl optimize edebiliriz?

"Seo"yu arama motorları optimasyonu olarak türkçeye çevrilmiştir. Ticaret'in olmazsa olmazı trafiği sağlamamızda en büyük etkendir. Başarılı bir çalışma ile çok kısa zamanlarda istediğimiz yerde olmak hayal değildir. Genel olarak seo denildiğinde ilk akla gelen link alışverişi olarak bilinse de aslında öyle değildir. Referans linklerin önemi elbette göz ardı edilemeyecek kadar yüksektir ancak 200 kriterden sadece biridir. En doğru şekilde kodlanmış ve doğru kelimeler kullanılan bir site link ile birlikte başarıyı elde edecektir. Şimdi temel olarak sadece bir kaçına aşağıdan göz atabilirsiniz. Oldukça temel olan aşağıdaki kavramlar niceleri arasından sadece bir kaçıdır. web sitemizi doğru ifade etmemize dayanmaktadır.

Seo ipuçları tüm alt yapılarda olduğu gibi opencart'ta da aynı şekilde geçerlidir.  Arama motorlarını manipüle edecek şekilde çalışma yapmak yarardan çok zarar getirecektir. Bulunduğumuz an itibariyle google algoritmasında spam listesinde olmayan maddeler yakın zamanda algoritmaya katılarak önem kazanabilmektedir. Aslında google ve diğer tüm arama motorları bizden sadece kullanıcı dostu siteler ister. Kullanıcı dostu site oluştururken aynı zamanda arama motorlarına sitemizi en iyi şekilde ifade etmeliyiz.

 • Sitenizin tasarımı kullanıcı dostu olsun.

  • Kullanıcı dostu tasarım kullanıcıların sitenizde aradığını bulmasını kolaylaştıracaktır. Sitede kalma süresini uzatarak hem dönüşüm oranlarımızı yükseltir hem de arama motorlarından olumlu puan alırız.

 • Site tasarımında renk seçimi

  • Sektöre bağlı olarak seçilen renkler ve sitenin tasarımında göz yormayan renkler kullanmak önemlidir. Kullanıcı dostu renkler kullanıcıyı kendi evinde hissettirirken aynı zamanda güven sağlar. 

 • Web sitenin kodlama yapısı.

  • Sitenin görünmeyen kısımlarını google görmekte ve oldukça önem vermektedir. Dünya standartı olan, W3.Org kullanmak gerekir.

 • H1 Tagı ve H2 tagların kullanımı

  • H1 başlık tagıdır. Sayfanın ana başlığı ve ana fikrini temsil eder. H1 tagı kullanılmayan ve ya hatalı kullanılan siteler kendilerini doğru ifade edemez ve google'da yükselme gösteremezler. H1 tagı sayfada 1 kez kullanılmalıdır. H2, H3 ve H4 tagları H1 tagı sonrasında ve yine kullanılması gereken değerlerde kullanılmalıdır. H2 tagı alt başlıkları oluşturur. Oldukça önemli olan H2 tagı indexlenme ve H tagleri hiyerarşisinde sırasıyla kullanılmalıdır. Tagların önemi yapay zeka olan arama motorlarına kendimizi ifade etmemiz konusunda oldukça önemlidir. Opencart temalara bağlı olarak çoğu zaman H taglarında hatalar yaşanmaktadır. Nerde hata yapıyorum? dediğiniz yerde aslında tam önünüzde durmaktadır.

 • Linkler vererek Arama motoru optimasyonu başarınızı arttırın.

  • Linkler ve title drama motorları için linki yani hedefi anlamasını kolaylaştırır. 

 • Fotoğraflar alt="" oluşturma.

  • Fotoğrafları ifade eden ve fotoğrafı en iyi anlatan kelimelerin yol gösterdiği alt="" yine oldukça önem taşımaktadır. Alt etiketi fotoğraflarda mutlaka kullanılmalıdır.


Biz neler yaparız?

Opencart'ı arama motorlarına en iyi şekilde entegre edecek şekilde kodlamada düzenlemeler yaparız.

Doğru tag kullanımı ve doğru açıklamar oluştururuz.

Meta açıklamaları en yüksek trafik alacak şekilde yazarız.

Temada olan hataları gideririz. Premium temalarda dahi bir çok hata bulunmaktadır.

Seo ipuçlarını takip ederek başarıyı yakalarız. 

Bizimle çalışarak trafik kazandırdığımız web sitelerden biri olabilirsiniz. Bunun için iletişime geçebilir daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Opencart seo desteği için:

Telefon: 0542 440 96 12 

Mail: info@e-opencart.com

İLETİŞİM İÇİN TIKLAYIN.