Opencart Google Reklam - Merchant

Google merchant görüntülü reklam ağı nedir? Opencart mechant nasıl kullanılır?

Ürün listeleme reklamları ile belirli ya da tüm ürünleri başlık, resim, fiyat ve promosyon mesajları ile web sitenizin adını eklemenize olanak sağlayan reklam biçimidir. Google merchant kullanılarak web sitenizdeki yüzlerce ürün xml dosyasıyla bir tıkla google'a aktarılarak dönüşüm oranı en yüksek ve tbm oranı en düşük reklamlar oluşturulur.

Ürün listeleme reklamları daha fazla trafik ve daha fazla olası satış kalitesi getirmektedir. Tıklama başına maliyet (TBM) sistemini kullanır. Ürün Listeleme Reklamlarında anahtar kelimeler olmadığından, ürün hedefleri için Merchant Center ürün feed’inizi kullanabilirsiniz. Bir e-ticaret alt yapısı olan opencart alt yapısında da google merchant reklamlarını kullanmanızı önermekteyiz. 


"adidas ayakkabı" araması örneğinde google site sıralamalarının en üstünde listeleme reklamlarını görmekteyiz. Rekabete bağlı olarak değişse de 0.05-0.15 TL arasında değişen listeleme reklamları düşük (TBM) sunarken aynı zamanda satış kalitesini arttırmaktadır. Ürün resmi, fiyatı ve ya promosyon açıklamasını görerek bilinçli tıklayan kullanıcı en iyi dönüşüm oranına katkı sağlayacaktır. 

Çalışmalarımızdan örnek adwords paneli (TBM) ve ziyaretçi sayısı

opencart google merchant

577 ziyaretçi için (TBM) 0.06 TL harcaması. 36.08 TL günlük reklam gideri ile  577 ziyaretçi kazanılmış ve yüksek satışlar yapılmıştır.

Google merchatta anahtar kelimeler kullanılmaz. Web sitesinde feed oluşturarak ürünleriniz merchant ekranına aktarılır ve adwords hesabınız ile bağlanır. İstediğiniz aralıkta güncelleme yaparak stokta olmayan ürünlerin reklamda gösterilmesinin önüne geçilir. Farklı ürünleriniz için yüzlerce arama sorgusunda sonuç çıkartılarak yüksek trafik kazanılır. 

Yüzlerce ürün yüzlerce sorguda sonuç ekranında görünün! Ortalama 5-15 TL arası reklam ile 100 organik ziyaretçi edinirsiniz.

Google merchant xml kurulumu, hesap oluşturma adwords bağlama ve düşük TBM çalışması bedeli tek seferlik 300 TL'dir.  

Google reklamı desteği için:

Telefon: 0542 440 96 12 

Mail: info@e-opencart.com